Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 3.0.55d 
de en fr nl es pt ru hu pl

Rooster Mountain 2021

RegionDEN
ClubSportsskytter i Nordsjælland
LocationHanebjergvej 6, 3400 Hillerød, Denmark
Date05.-08.08.2021
Deadline25.07.2021
Match typeIPSC Handgun
Level3
RoundsApprox. 365 + chrono
Shot in2 days
Entry feeDKK 1.000, Euro 135
PaymentShooters: Please read all info about the match, resigning etc on www.roostermountain.dk. Please pay DKK 1000 (NO Euro) within one week from registering to Paypal-account "paypal-euro@ssin.dk" CLEARLY state your competitornumber and your name - otherwise you will be deleted within a week. If you are RO - and have an agreement with Claus Henneberg, then be calm - we will see to it that you get registered later. If You sign up for the match - you do at the same time give permission to publish pictures and video from the match on the internet.
Statusfinal
ContactHenrik Lerfeldt
Kildeåsen 14
DK-4571 Grevinge
E-Mail: henrik@lerfeldt.dk
Phone: 004560377677
MatchdirectorClaus Henneberg
RangemasterRainer Stettnisch
StatsdirectorHenrik Lerfeldt
CommentsFacebook
Announcementhtml (Thu 24 Jun 2021 08:42:35 PM CEST)
Competitor listhtml
Match is fully booked. Subscription for waiting list only.
First name
Name
E-mail
Region
IPSC licence number
Division
Category
Power factorMinorMajor
Preferred slot
Squad
RO
Sponsor
Comment
I agree in the data entered above and related information (e.g. date and time of subscription, language used and the system generated access code) for the purpose of holding the related event may be saved, used and handed out to the respective organizer.
Especially the name and competitor data including division and category will be published in competitor lists and result lists.
Responsible regarding information privacy are the system operator (see impressum) and the organizer of the event as specified on the left side of this page.
For additional information see: Information Privacy Declaration
Save login data as cookie. For additional information see: Information Privacy Declaration
Division \ Category  --- SuperJuniorJuniorLadySeniorSuperSeniorSum
Open31 1821667
Standard641110349119
Production9613174613176
Revolver8 1 3113
Classic10  29223
ProductionOptics27  316551
Sum236264012936449
DEN145
GER120
SWE85
NOR31
NED24
SUI11
NIR8
EST7
FRA6
GBR4
FIN3
IRL2
CZE1
POR1
HUN1
presidentsmedals5
presidentsmedals10

Squad 1Mainmatch invitation only Saturday at stage 1 +SundaySlots: 0, free: 0Squad 2Mainmatch Saturday at stage 2 +SundaySlots: 16, free: 4
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Cecilia LindbergSWEProductionLady1green Johan SkoghSWEStandardOverall
2green Sigrid SinnepESTProductionOpticsLady2green Anders DamkierGERStandardOverall
3green Marcin CiesielskiHUNStandardSenior3green Runi SkoubjergDENStandardOverall
4green Steinar HaugliNOROpenSenior4green Bjørn SeverinDENStandardOverall
5green Erik StjernlöfSWEOpenOverall5green Andreas HansenDENOpenOverall
6green Mikkel Sloth PedersenDENProductionOverall6green Michel ZoharDENProductionOverall
7green Dominic MeierSUIOpenSenior7green Lars HagemannDENProductionOpticsSenior
8green Christine BurkhalterSUIStandardLady8green Miguel RamosPORProductionOverall
9green Pavel IbenforthDENProductionOverall9green Andreas DankoDENClassicOverall
10green Arne LentzGERProductionOpticsSenior10green Norah ThomsenDENOpenLady
11green Sissal SkaaleDENStandardLady11green Michal StepanCZEProductionOverall
12green Claudia RemekGEROpenLady12green Frank HarikenDENProductionSenior
13green Margaux NyczFRAStandardLady13   
14green Tanya Marlene TysnesNORProductionLady14   
15green Glen HylanderNORProductionOverall15   
   16   
      
Squad 3Mainmatch Saturday at stage 3 +SundaySlots: 16, free: 0Squad 4Mainmatch Saturday at stage 4 +SundaySlots: 16, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Andre WeissGEROpenOverall1green Jan DoetsNEDOpenOverall
2green Jan FischelsGERProductionOverall2green Joakim RudenstenSWEStandardSenior
3green Arni KjartanssonDENProductionOpticsOverall3green Johan LambregtsNEDOpenOverall
4green Michael SeverinsenDENProductionOpticsOverall4green Johanna AnderssonSWEProductionLady
5green Jens SöderlundSWEOpenSenior5green Mikkel MikkelDENProductionOpticsOverall
6green Jonas ForslundSWEOpenOverall6green Feti ToskuSUIProductionSenior
7green Annamaria ZanardiSUIOpenLady7green Andreas WarsénSWEProductionOpticsOverall
8green Jan HoyerDENOpenSenior8green Marcus NorbergSWEProductionOverall
9green Tony ØstrengTsigakisNORClassicSenior9green Jim AnderssonSWEProductionOverall
10green Anders Backx JensenDENProductionOverall10green John LindbomSWEOpenSenior
11green Mikael JungSWEStandardOverall11green Kristian BartholinDENOpenOverall
12green Maria RevlingSWEProductionLady12green Michael Bech-HansenDENOpenSuperSenior
13green Remo SchranerSUIOpenSenior13green Jan GuldbrandsenDENOpenSenior
14green Christian WiprächtigerSUIStandardOverall14green Christian BaggerDENOpenSenior
15green Tone ØstrengTsigakisNORProductionLady15green Tobias MejbornDENOpenOverall
16green Folke MyrvangNORProductionSenior16green Gert NielsenSWEStandardSuperSenior
17green Ben Arthur ØyeNORStandardOverall   
      
Squad 5Mainmatch Saturday at stage 5 +SundaySlots: 16, free: 0Squad 6Mainmatch Saturday at stage 6 +SundaySlots: 16, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Olaf SchulzGERProductionSenior1green Robert HannessenNEDClassicOverall
2green Heike DannenbergGERStandardLady2green Johannes StekelenburgNEDProductionOverall
3green Johan KinhultSWEStandardOverall3green André MeyerGERProductionSenior
4green Sven EverdingGERStandardOverall4green Uwe MarquardtGERProductionSenior
5green Andreas RahtGERProductionSenior5green Gregor ReineckGERStandardOverall
6green Bernd LohmannGERProductionOverall6green Uwe PankallaGERStandardSenior
7green Frank Br�ggemannGERProductionSenior7green Andreas LukoschekGERProductionSuperSenior
8green Daniel RichterGERProductionOverall8green Henny SchmitzNEDStandardSuperSenior
9green Marco DammeyerGERProductionOpticsOverall9green Wolfgang KoblerGEROpenSuperSenior
10green Sven BiermannGERProductionOverall10green Mateusz BonczkowitzGERClassicOverall
11green Peter LangeDENStandardSenior11green Peter StoppelGERProductionOpticsSenior
12green Andreas BeckerGERProductionSenior12green Hendrik WelzelGERProductionOpticsSenior
13green Joerg KaehlerGERProductionSenior13green Martin HippaufGERStandardOverall
14green Jan bolvig AndersenDENStandardSenior14green Alexander FrissenNEDStandardSenior
15green Kim RasmussenDENProductionOverall15green Rebecca FriessGERProductionLady
16green Christian BaumgarthGERStandardOverall16green Philipp WesselsGERClassicOverall
17green Henning KrügerGERStandardOverall17green Martin HögerGERProductionOverall
18green Jens KönigsdorfGERClassicSenior18green Björn BundtGERProductionOverall
19green Bert LepahéGERStandardSenior   
      
Squad 7Mainmatch Saturday at stage 7 +SundaySlots: 16, free: 2Squad 8Mainmatch Saturday at stage 8 +SundaySlots: 16, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Rob VriensNEDProductionSenior1green Birk StreßmannGERProductionOverall
2green Johan KoekNEDStandardOverall2green Thomas WinterGEROpenSenior
3green Marcel De BaasNEDProductionSenior3green Torsten JedroGERProductionSenior
4green Andreas KarwathGERProductionSuperSenior4green Stefan HermannGERProductionOverall
5green Robert Rob HorvathSUIStandardOverall5green Cornelia KrauseGERProductionLady
6green Niels van Der PluijmNEDProductionOpticsOverall6green Sebastian SchroederGERProductionOverall
7green Thorsten SchützGERProductionOpticsSenior7green Karl-Heinz HilbigGERStandardSenior
8green Sune JeppesenDENClassicSenior8green Joachim BeinekeGERProductionSenior
9green Mihhail KoltsovESTProductionOverall9green Ralf LippertGEROpenSenior
10green Oxana FadeevaESTOpenLady10green Lianna Lisa WohlgemuthDENProductionLady
11green Andreas JohanssonSWEProductionOverall11green Armin TervingGERProductionSenior
12green Olaf GubienDENStandardSenior12green Rasmus AndersenDENStandardOverall
13green Martin SmukalGERStandardOverall13green Ronni MathiasenDENStandardOverall
14green Arne BuschDENStandardSenior14green Esther VerjansGERProductionLady
15   15green Ludwig BowakowGERProductionSenior
16   16green Bill SvendsenDENProductionOverall
   17green Jörn HoleschovskyGERStandardOverall
      
Squad 9Mainmatch Saturday at stage 9 +SundaySlots: 16, free: 1Squad 10Mainmatch Saturday at stage 10 +SundaySlots: 16, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Dylan KeppelNEDOpenOverall1green Gerry StrandbergSWEProductionSenior
2green Cheyenne WaubenNEDProductionOverall2green Patrik CarlssonSWEProductionOverall
3green Erkki SøndergaardDENRevolverSenior3green Angelica SanchezSWEProductionLady
4green Christian DinesenDENProductionOverall4green Morten JörgensenSWEProductionOverall
5green Mikael JakobsenDENProductionSuperSenior5green Jonas StellemarkSWEStandardOverall
6green Thijs van MullemNEDProductionOpticsOverall6green Gerhard WirenfeldtDENProductionSenior
7green Aida SabanovicDENStandardLady7green Ib Steen JørgensenDENProductionSenior
8green Mads Peter BachDENClassicOverall8green Peter Af GeijerstamSWEProductionOverall
9green Justin CooperGBRProductionOpticsOverall9green Albin HylanderSWEOpenJunior
10green Sjef WaubenNEDProductionSenior10green Pär HylanderSWEOpenOverall
11green Ruud MolenaarNEDStandardSenior11green Freya SchouDENProductionSuperJunior
12green Frantz Glantz-JørgensenDENRevolverOverall12green Michael SchouDENProductionOverall
13green Kim FrandsenDENClassicOverall13green Niclas DalSWEProductionOpticsSenior
14green David j. AshcroftGBRProductionOpticsSenior14green Ricardo SolerSWEProductionOverall
15green Morten ZiersenDENStandardSenior15green Luis SolerSWEProductionOpticsOverall
16   16green Azir ButtSWEStandardOverall
      
Squad 11Mainmatch Saturday at stage 11 +SundaySlots: 16, free: 0Squad 12Mainmatch Saturday at stage 12 +SundaySlots: 16, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Eddie RundgrenNOROpenSenior1green Mats AhlqvistSWEProductionSenior
2green Fredrik SvenssonSWEProductionOverall2green Per-Arne SvenssonSWEStandardSenior
3green Martin JohanssonSWEProductionSenior3green Susanne PejleSWEProductionOpticsLady
4green Henrik MichaelsenNOROpenOverall4green Robert BörjessonSWEProductionOverall
5green Kim SundlingSWEProductionOverall5green Tony WendelklintSWEProductionSenior
6green Eddie KarlssonSWERevolverOverall6green Mats KarlssonSWEProductionOpticsOverall
7green Karl TorkildsenNORStandardSenior7green Peter DavisDENOpenSenior
8green Gunnar RolfsengNORProductionOverall8green Martin ErniDENProductionOpticsSenior
9green Henrik F NielsenDENClassicOverall9green Sune SørensenDENStandardSenior
10green Rasmus RønnowDENProductionOverall10green Martin SmedåSWEProductionOverall
11green Casper BrændskovDENProductionOverall11green Carl SchultzeSWEProductionOverall
12green Claus RittigDENStandardSenior12green Anders UrbanDENProductionOverall
13green Jesper D. ThomsenDENStandardOverall13green Ola MalmqvistSWEStandardSenior
14green Johnny ReyesNOROpenSenior14green Toni CelanSWEProductionOpticsSenior
15green Patrik GrenSWEProductionSenior15green Magnus AbelssonSWEProductionOverall
16green Henrik ThomsenDENStandardOverall16   
17green Richard KarolkoSWEProductionOverall   
18green Alvin AlforteNOROpenOverall   
      
Squad 13Mainmatch Saturday at stage 13 +SundaySlots: 16, free: 3Squad 14Mainmatch Saturday at stage 14 +SundaySlots: 16, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jens ReppeGERProductionSenior1green Jonas WallgrenSWEProductionOpticsOverall
2green Jens DobrasGERProductionOverall2green Axel BeckerSUIProductionOpticsOverall
3green Hendrik PlagmannGERProductionOpticsOverall3green Markus SchorrGEROpenSenior
4green Johnnie TibomSWEProductionOverall4green Joerg LuxenburgerGERProductionSenior
5green Lars Bach JensenDENStandardOverall5green Magnus LindskogSWEProductionOverall
6green Dan AndersenDENStandardOverall6green Rene FrederiksenSWEStandardOverall
7green Gert HougaardDENStandardSenior7green Olof SjödenSWEStandardSuperSenior
8green Alex ElsgaardDENStandardSenior8green Gerry DahlgrenSWEProductionSuperSenior
9green Christian Bonde AndersenDENProductionOverall9green Denis SupicaGERProductionOverall
10green Christian BirkDENStandardOverall10green Michael GjelsøDENOpenOverall
11green Joa VuijkDENStandardOverall11green Khaled aziz AbdulkarimDENProductionOpticsOverall
12green Christian Møller DanekildeDENProductionOverall12green Simon LarsenDENOpenOverall
13green Jesper HelmersenDENProductionOverall13green Ole RongstedDENStandardSenior
14   14green Robert SvenssonSWEProductionOverall
15   15green Stefan WinsnesNORStandardOverall
16   16   
      
Squad 15Mainmatch Saturday at stage 15 +SundaySlots: 16, free: 0Squad 16Mainmatch Saturday at stage 16 +SundaySlots: 16, free: 3
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Demi DenwoodSWEProductionJunior1green Peter ZemelkaGERProductionSenior
2green Marcel MajertGERProductionOverall2green Holger StrubeltGERStandardSenior
3green Michael De VriesGERStandardSenior3green Leonard KloßGERProductionOverall
4green Kim BrinkSWEOpenOverall4green Jan GerleGERProductionOverall
5green Magnus SöderlindSWEStandardOverall5green Niklas ReimannGERProductionOverall
6green Mats SalomonssonSWERevolverOverall6green Carsten TrebbienDENProductionOpticsOverall
7green Anders ZanderSWEClassicOverall7green Olaf van EßenGERProductionSenior
8green Bo JanssonSWEOpenSenior8green Lars JenneGERStandardSenior
9green Dorothea DenwoodSWEProductionOpticsLady9green Killy PhilippusNEDOpenOverall
10green Mikael FlobergSWEProductionOpticsOverall10green Uwe MohrGERStandardSuperSenior
11green Daniel DenwoodSWEStandardOverall11green Robert KochGERProductionOverall
12green Christian BrieskornGERStandardSenior12green Jakob ThorsteinssonSWEStandardOverall
13green Sean GuinnessGBRProductionSenior13green Mirko Thiem-LanglohGERProductionOverall
14green Nicola Lo PrestiSWEStandardOverall14   
15green Kim-ove EllingsenNORRevolverOverall15   
16green Stefan BengtssonSWEProductionOverall16   
17green Daniel StreibySWEProductionOverall   
      
Squad 17Mainmatch Saturday at Chrono +Sunday (Stage builders)Slots: 0, free: 0Squad 18Approved, but waiting to choose squad!Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Kent HolmDENStandardSuperSenior1green Nicholas JanceyDENProductionOpticsOverall
2green Jan BodéDENStandardSenior2green Ole VictorSWEProductionSuperSenior
3green Søren LarsenDENProductionOpticsSenior3green Jan GrageGERStandardOverall
4green Jess LundDENOpenOverall4green Lars MørkNORProductionOverall
5green Aleksandar DuracovDENOpenOverall5green Inger Skjold BratliNORProductionSuperSenior
6green Izabela DuracovaDENOpenLady6green Martin MortensenDENProductionOverall
7green Torben SkjoldborgDENStandardSenior7green Dannie HøgDENProductionOverall
8green Anders EgeskovDENOpenOverall8green Peter HerstadDENOpenOverall
9green Amjad AliDENProductionOverall9green Stevan KlausenDENStandardOverall
10green Akif Ersoy ErciyasDENStandardOverall10green Markus MöwesGERStandardOverall
11green Kresten HellbergDENStandardSenior11green Faj TranSWEClassicOverall
12green Johan MastrellDENProductionOpticsSenior12green Per Ainel HansenNORProductionOverall
13green Max LarsenDENStandardOverall   
      
Squad 19Mainmatch only Thursday (speedsquad)Slots: 0, free: 0Squad 20Mainmatch only Friday (speedsquad)Slots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Henrik LerfeldtDENOpenSenior   
2green Mathias HenkingGERProductionOpticsOverall   
      
Squad 21Mainmatch Thursday and Friday (paid competitors)Slots: 45, free: 10Squad 22RO Thursday - Sunday Not ShootingSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Neil BurrowsNIRProductionOverall1   
2green Adrian JonesGBRStandardSenior2   
3green Matteo BonfantiESTProductionOpticsOverall3   
4green Hugh DalyIRLStandardSenior4   
5green Hampi BroschSUIClassicSenior5   
6green Peter DörgesGERClassicSenior6   
7green Georg KalmeESTProductionSuperSenior7   
8green Artur KalmeESTOpenOverall8   
9green Viola MoserGERProductionLady9   
10green Emilia KabatekGERProductionLady10   
11green Jürgen BraunGERProductionSenior11   
12green Paul HintzeGERProductionJunior12   
13green André KsyckiGERProductionOverall13   
14green Richard SköldGERStandardOverall14   
15green Marcus HerrmannGERStandardOverall15   
16green Heinz SchürmannGERClassicSenior16   
17green Rudi LaneNIRProductionOverall17   
18green Fabian HägeGERProductionOverall18   
19green Jens ForsgrenSWEProductionOverall19   
20green Peter HenriksenDENProductionOpticsOverall20   
21green André WenzelGERProductionOverall21   
22green Benjamin HeuerGERProductionOverall22   
23green Marco PoppenhusenGERProductionOverall23   
24green Dirk BarteltGERStandardSuperSenior24   
25green Bastian HippGERStandardOverall25   
26green Svenja LehmannGERClassicLady26   
27green Henrik BechDENStandardOverall27   
28green Kasper AdrianDENProductionOverall28   
29green Camilla JustDENProductionLady29   
30green Frederik JunkuhnDENOpenOverall30   
31green Jacob HattDENOpenOverall31   
32green Hans Jørgen HolbekDENProductionOpticsSenior32   
33green Declan KeoghIRLProductionSuperSenior33   
34green Michael AltmaierGERProductionOverall34   
35green Ulf StiegenGERProductionOverall35   
36   36   
37   37   
38   38   
39   39   
40   40   
41   41   
42   42   
43   43   
44   44   
45   45   
      
Squad 23Helpers Thursday - Sunday Not ShootingSlots: 0, free: 0Squad 24RO MainmatchSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Michel Zohar_HelpDENProductionOverall1green Kent WesterlundSWEStandardOverall
2green Andreas Hansen_HelpDENProductionOverall2green Bernd DijkmanNEDProductionSenior
3green Bjørn Severin_HelpDENProductionOverall3green Patrick CoolenNEDOpenSenior
4green Runi Skoubjerg_HelpDENProductionOverall4green David LandeweerNEDRevolverSuperSenior
   5green Pieter DekkerNEDOpenSuperSenior
   6green Bjørn LindbladNORProductionSenior
   7green Paul SmythNIRProductionSuperSenior
   8green Marie CummingsNIRProductionLady
   9green David CowanNIROpenSuperSenior
   10green Ian SharpNIRProductionOverall
   11green Philip RogersNIRProductionSenior
   12green Mo CairnsNIRProductionOverall
   13green Olle LindskogSWERevolverSenior
   14green Bengt BäckströmSWEClassicSenior
   15green Carsten KrauseGERProductionOpticsSenior
   16green Håkan EklundSWERevolverOverall
   17green Göran JanssonSWEOpenSuperSenior
   18green André MartenGERProductionOverall
   19green Rainer WilhelmGERProductionOpticsSuperSenior
   20green Thomas AndersenDENProductionOverall
   21green Einar BakkeNORRevolverOverall
   22green Göksel BöttcherGERStandardOverall
   23green Kai DonathGERStandardSenior
   24green Fabian KäsbergerGERRevolverJunior
   25green Hans-Jörg KäsbergerGERRevolverOverall
   26green Jörn-Rolf HeinrichGERProductionSuperSenior
   27green Jan HoekstraNEDStandardOverall
   28green Styra LukaszGERStandardOverall
   29green Lasse PoulsenDENStandardOverall
   30green Michiel RuiterNEDProductionOverall
   31green Martyn SpenceDENProductionSenior
   32green Rainer StettnischGEROpenSenior
   33green Kenneth SvendsgaardDENProductionOpticsOverall
   34green Kristian SöderströmSWEProductionSenior
   35green Tore VarlidNORProductionOverall
   36green Rasmus WordolffDENProductionOpticsOverall
   37green Ronald PoolmanNEDOpenSenior
   38green Karsten ErfortDENProductionOverall
   39green Michael KahlGERStandardOverall
   40green Oliver LauGERProductionSenior
   41green Kyrre LeeNORProductionOpticsSenior
   42green Wiebke DrosselGERStandardLady
   43green Daniel HolmbergSWEOpenOverall
   44green Boris NilssonSWEProductionSenior
   45green Jannich LowDENProductionOpticsOverall
   46green Claus Dyrholm SjøholmDENOpenSenior
   47green Hajo JürgensGERProductionOpticsSenior
   48green Michael LowDENRevolverOverall
   49green Lotte Høst Dyrholm SjøholmDENOpenLady
   50green Daniel PrehnGERStandardOverall
   51green Tanja ArnoldSUIProductionLady
   52green Alain ArnoldSUIProductionOverall
   53green Reinhard KelterbaumGERProductionSuperSenior
   54green Michaela PrehnGERStandardLady
   55green Anders GunbjørnsenNORProductionOpticsSuperSenior
   56green Christian LeischnerGERStandardOverall
   57green Ingo TascheGERProductionSuperSenior
   58green Lars OlesenDENClassicSenior
   59green Ole MortensenDENRevolverSenior
   60green Oliver SchnoorGERProductionOverall
   61green Jørgen PedersenDENProductionSenior
   62green Daniel PerssonSWEOpenOverall
   63green Henrik LaursenDENStandardOverall
   64green Olaf SchnoorGERProductionSenior
   65green Markus DellGERProductionOpticsOverall
   66green Andreas DellGERProductionOpticsSuperSenior
   67green Dennis MartlevDENClassicSenior
   68green Humberg BerdGERStandardSenior
   69green Dennis Kastrup JakobsenDENProductionOpticsOverall
   70green Kim FrederiksenDENClassicSuperSenior
   71green Kim WienckenDENStandardSuperSenior
   72green Benjamin RohdeGERProductionOverall
   73green Richard Vd WelNEDOpenOverall
   74green Stephan RuppGERProductionSenior
   75green Øivind JohnsenNOROpenSuperSenior
   76green Jens-Micael JohansenDENStandardOverall
   77green Finn LangkjærDENStandardOverall
   78green Laurent PerrotFRAStandardOverall
   79green Lars B. SandNORStandardOverall
   80green Bruno HageFRAProductionOpticsSuperSenior
   81green Håkan JohanssonSWEOpenOverall
   82green Frida HolmkvistSWEOpenLady
   83green Simon RavnNORProductionOverall
   84green Lasse BrunborgNOROpenOverall
   85green Jens MathiesenDENStandardSenior
   86green Mari ArikeESTStandardLady
   87green Thomas KnudsenDENProductionSenior
   88green Kenneth AmmentorpDENStandardOverall
   89green Flemming JensenDENProductionOverall
   90green Xavier CandelierFRAProductionOpticsOverall
   91green Michael RippergerGERProductionOverall
   92green Fabrice HourlonFRAProductionOpticsSuperSenior
   93green Zean EngelbrethDENProductionOverall
   94green Timo KonttinenFINProductionSuperSenior
   95green Riku KalinenFINProductionSenior
   96green Ole Martin JorveNORProductionSenior
   97green Mats BäckströmSWEStandardSenior
   98green Allan HerløvDENStandardOverall
   99green Preben HenriksenDENStandardSuperSenior
   100green Bjørn GreveNOROpenOverall
   101green Lauri KalinenFINProductionOverall
   102green Chris JonkersSWEStandardSenior
   103green Steen Pico NielsenDENStandardSuperSenior
   104green Søren NielsenDENStandardOverall
   105green Thomas KirkDENStandardOverall
   106green Alexander HenghuberGERStandardOverall
   107green Örjan AngréSWEProductionOpticsOverall
   108green Claus StahnkeDENOpenSenior
      
Squad 25Helpers MainmatchSlots: 0, free: 0
No.NameRegionDivisionCategory
1green Catalin PopelcaSWEProductionOverall
2green Nic KahlGERStandardSuperJunior
3green Sarah MüllerGERStandardLady
4green Øystein PaulsenNORStandardOverall
5green Henrik HolmDENClassicSuperSenior
6green Henrik HaumannDENProductionOpticsSenior
7green Mie PoulsenDENClassicLady
8green Lars BuggeDENProductionSenior
9green Tim IversenDENStandardOverall
10green Manuela PerrotFRAStandardLady
11green Mikkel GudbrandDENStandardOverall
12green Morgan HolmkvistSWEStandardJunior
13green Kristina AgerbækDENProductionLady
14green Jacob LarsenDENClassicOverall
15green Brian FriisDENProductionSenior
16green Michael StefansenDENProductionOverall
17green Michael Schow RasmussenDENOpenOverall
18green Henriette DamsøDENProductionLady
19green Mich PetersenDENProductionOverall
20green Rasmus MillingDENOpenOverall
21green Ada GreveNOROpenLady
22green Johan BerghSWEStandardOverall
23green Peter Topsøe-JensenDENProductionSenior
24green Pelle BøgedalDENProductionJunior
25green Mia BøgedalDENProductionOverall
   
Squad 99waiting listSlots: 0, free: 10
No.NameRegionDivisionCategory
1green Carsten HusmanDENStandardOverall
2green Benjamin HillemNORClassicOverall
3red Joachim JockeSWEStandardSenior
4red Peter EliassonSWEStandardOverall
5green Bo Stampe MadsenDENStandardOverall
6green Ola CarlssonSWEProductionOpticsOverall
7red Ronnie HolmenNORProductionOpticsOverall
8red Johan HansenSWEOpenOverall
9green Gregor FreiSUIProductionOpticsOverall
10red Jonathan KennedyNOROpenSenior
11red Rune WilhelmsenNORClassicOverall
12red Mario HoffmannGERProductionOpticsOverall
13green Selcuk KahramanDENProductionOpticsOverall
14red Håkan WirénSWEProductionSenior
15red Ayram ShineDENProductionLady
16red Simen LundbakkenNORProductionOverall
17red Andreas KrälingSWEProductionOverall
18red Bob DoesNEDOpenSenior
19red Michael ØsterbergDENStandardSuperSenior
20red Stefan JohannessonSWEProductionOpticsSuperSenior
21red Norbert ScheifeleGERRevolverSuperSenior
22red Ralf HerrmannGERProductionOverall
23green Frode MøllandNORClassicOverall
24red Uwe LichtensteinGERStandardSenior
25red Ben VermeerenNEDProductionOpticsOverall
26red Björn MattssonSWEProductionOverall
27red Herbert KraftGERStandardSuperSenior
28red Lisa KraftGEROpenLady
29green Thomas KnaackGERStandardSenior
30red Mikael ÖstlingSWEProductionOpticsOverall
31red Fredrik WallinSWEProductionOpticsOverall
32green Werner SchaererSUIProductionOpticsSuperSenior
33green Winnifred KooistraNEDProductionOpticsSenior
34red Norbert KuhlmannGERProductionOpticsSuperSenior
35red Marcus SkogstromSWEProductionOpticsOverall
36red David PhilpDENProductionSenior
37green Marijan LochGERProductionOpticsOverall
38green Henrik RandersSWEOpenSenior
39red Daniel HarboeDENStandardOverall
40red Niclas Riis DanielsenDENProductionOpticsSenior
41green Leif MadsenSWEOpenSenior
42green Markus WeidemannGERProductionSenior
43red Mohammed JaferDENProductionOverall
44red Thomas WerchmeisterDENStandardSenior
45green Marcus MadsenSWEStandardOverall
46red Magnus JohanssonSWEProductionOpticsOverall
47red Robert HeinzeGERProductionOpticsSuperSenior
48red Jon RegboNORProductionOverall
   
red: new or unclear or not paid (33)
green: confirmed / paid (464)