Home Impressum Datenschutzerklärung Server statistics Schedule more information Admin login   Version 3.1.0 
de en fr nl es pt ru hu pl

DVC CUP

RegionNED
ClubSDVV
LocationRobbenhaarweg 29, Almelo
Date29.-31.10.2021
Deadline01.07.2021
Match typeIPSC Handgun
Level3
Stages12
Roundsca 220
Shot in1/2 day
Entry fee110€ (Vorab-Überweisung) inclusiv Lunch
Paymentwithin 15 days to:

Rabo-Bank

IBAN: DE51 5021 0212 1003 7207 59

BIC : RABODEFFDIR Thomas Bochinski
Statusfinal
ContactThomas Bochinski
Heidekamp 20
45772 Marl
E-Mail: dvc.promoter@gmail.com
Tel.: 02365/207920
MatchdirectorThomas Bochinski
RangemasterSasja Barentsen
StatsdirectorXavier Candelier
CommentsTeilnehmer, die nicht fristgerecht bezahlen und demzufolge nicht als bezahlt markiert sind werden gestrichen. Competitior which not pay on time, will be cancelled from match.
Sponsors
2rad und mehr / Norbert Gickel

Announcementhtml (Thu 29 Jul 2021 08:46:46 AM CEST)
Competitor listhtml

 Registration closed
Division \ Category  --- JuniorLadySeniorSuperSeniorSum
Open82116633
Standard33 415355
Production36 421263
Classic2 18 11
Production Optic10 211528
Sum892127116190
GER132
NED42
BEL7
FRA6
GBR3
presidentsmedals4
presidentsmedals5

Squad 0 Prematch Thursday only staff 14:00hSlots: 12, free: 0
No.NameRegionDivisionCategory
1green Andreas FreitagGERProductionSenior
2green Stefan DietzGERProductionSenior
3green Conrad HoletzeckGERProductionSenior
4green Xavier CandelierFRAProduction OpticOverall
5green Jan MarmullaGERProductionSenior
6green Ingo FosterGERProductionOverall
7green Thomas BochinskiGERStandardSenior
8green Bruno HageFRAProduction OpticSuperSenior
9green Fabrice HourlonFRAProduction OpticSuperSenior
10green Daniel PrehnGERStandardOverall
11green Manuel BeneckeGERStandardOverall
12green Michaela PrehnGERStandardLady
13green Jürgen FaberGERProductionSenior
14green Bernd HumbergGERStandardSuperSenior
15green Jürgen PeuckertGERProductionSenior
16green Cesard Mei garinoFRAStandardSuperSenior
   
Squad 1 Friday 09:00hSlots: 7, free: 0Squad 2 Friday 09:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Simon MoritzGERProductionOverall1green Arnold FrankGEROpenSenior
2green Nina LehmannGEROpenLady2green Dylan De BlieckNEDStandardOverall
3green Martin MartensGERProductionOverall3green Valentijn OvereemNEDOpenJunior
4green Dieter ter HaarGERProductionSenior4green Ruwald WeversNEDProductionSenior
5green Paul HoffmanGEROpenSenior5green Marcel SouhuwatNEDOpenOverall
6green Norbert GickelGERProduction OpticSenior6green Thomas WinterGEROpenSenior
7red Christian BlankGERStandardOverall7green Johan KoekNEDStandardOverall
      
Squad 3 Friday 09:00hSlots: 7, free: 0Squad 4 Friday 09:00hSlots: 7, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Steffen PehlGERStandardOverall1green Christian BaumgarthGERStandardOverall
2green Thomas BuntrockGERClassicSenior2green Silvio PetersGERProductionOverall
3green Noop van de VenNEDOpenOverall3green Dieter KeuppensBELProductionOverall
4green Shanko Vd WeerdhofNEDOpenJunior4green Cédric LambeirBELProductionOverall
5green Rudolf KeijzerNEDStandardSenior5green Stefan MoebsGERProduction OpticSenior
6green Oliver MatußekGERProductionOverall6green Carola Siebert-BartholmeiGERProduction OpticLady
7green Rene WarmerdamNEDClassicSenior7   
      

Squad 5 Friday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 6 Friday 14:00hSlots: 7, free: 1
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Sascha OsterwaldGERProductionOverall1green Antonios ZachariadisBELStandardOverall
2green Stefan NathausGERStandardOverall2green Salvatore RocciaBELOpenSuperSenior
3green Jürgen JungbluthGEROpenSenior3green Koen BeuselinckBELProduction OpticOverall
4green Marc WinklerGERProductionOverall4green Steve margodtBELStandardOverall
5green Volker LöfflerGERProductionSenior5green David j AshcroftGBRProduction OpticOverall
6green Cornelius BebberGERProduction OpticSuperSenior6green Justin CooperGBRProduction OpticOverall
7green Sascha HeinemannGERClassicOverall7   
      
Squad 7 Friday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 8 Friday 14:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jens ReppeGERProductionSenior1green Kai DonathGERStandardSenior
2green Richard IngramGBRProduction OpticSenior2green Ilko PillarGERStandardOverall
3green Ives GarreGERProductionSenior3green Lars MangerGERProductionOverall
4green Adrian CraiuGERProductionSenior4green Uwe PankallaGERStandardSenior
5green Sven BiermannGERProductionOverall5green Heiko PikalGEROpenOverall
6green Henning KrügerGERStandardOverall6green Andreas GoihlGERProduction OpticSenior
7green Jens KönigsdorfGERClassicSenior7green Heinz SchürmannGERClassicSenior
      

Squad 9 Saturday 08:30hSlots: 7, free: 0Squad 10 Saturday 08:30hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Karsten SchletteGEROpenSenior1green Axel ZarmstorfGERProductionOverall
2green Thomas KolweGEROpenOverall2green Oliver SchnoorGERProductionOverall
3green Niels SiatsGERProductionOverall3green Olaf SchnoorGERProductionSenior
4green Pieter LazaromsNEDProductionOverall4green Jürgen ReichardtGERProductionSenior
5green Karl-Heinz HilbigGERStandardSenior5green Ingo TascheGERProductionSuperSenior
6green Thomas KnaackGERStandardSenior6green Marco PoppenhusenGERProductionOverall
7green Marcel van den BergNEDClassicSenior7red Dieter ReichardtGERStandardSuperSenior
      
Squad 11 Saturday 08:30hSlots: 7, free: 0Squad 12 Saturday 08:30hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Benjamin GüntherGERStandardOverall1green Paul HopkinsGERStandardSenior
2green Matthias PerschkeGERStandardOverall2green Gregor ReineckGERStandardOverall
3green Viktor WakengutGERStandardOverall3green Hans-Günter WinkelerGERStandardSenior
4green Alexsey ErokhinGERStandardOverall4green Florian SchollGERProductionOverall
5green Markus NeuhäuserGERStandardOverall5green Nils LandwehrGERStandardOverall
6green Jurgen FreekeNEDStandardOverall6green Jos van BeurdenNEDOpenSuperSenior
7green Markus TomczokGERProductionOverall7green Andre VonkNEDProductionSenior
   8green John UitertNEDProductionSenior
      

Squad 13 Saturday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 14 Saturday 14:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Ivo RoksNEDProductionOverall1green Jorn HoleschovskyGERStandardOverall
2green Marcel SlimNEDClassicSenior2green Richard SköldGERStandardOverall
3green Holger GroßgergeGEROpenOverall3green Ludwig BowakowGERProductionSenior
4green Markus HillmannGERProductionSenior4green Esther VerjansGERProductionLady
5green Heiko ToepelGEROpenSenior5green Marcel De BaasNEDProductionSenior
6green Lydia van GervenNEDProductionLady6green Achim Walter WindischGERProductionOverall
7green Thomas SpierenburgNEDStandardSenior7green Matthias HahnGERStandardSenior
8green Jörg BretthauerGERProduction OpticOverall8red Carlo SmitsGERProductionOverall
      
Squad 15 Saturday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 16 Saturday 14:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Rick JanssenNEDStandardOverall1green Franziska MannGERStandardLady
2green Paulo Ribeiro MarquesNEDStandardOverall2green Alexander FleischerGERProductionOverall
3green Markus MochalskiGERProductionOverall3green Emilia KabatekGERProductionLady
4green Guillaume BalliereFRAProduction OpticSenior4green Jürgen BraunGERProduction OpticSenior
5green Hans Peter EschweilerGEROpenSuperSenior5green Daniel RichterGERProductionOverall
6green Pierre BrochardBELProductionSuperSenior6green Christian BrieskornGERStandardSenior
7green Niels van Der PluijmNEDProduction OpticOverall7green Marcus BirringerGERProductionOverall
8green Heiko FlommersfeldGEROpenSenior   
      

Squad 17 Sunday 08:30hSlots: 7, free: 0Squad 18 Sunday 08:30hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Sebastian SchroederGERProductionOverall1green Semi BayoudhGERProductionOverall
2green Gert De RuijterNEDProduction OpticSenior2green Arnaud JailletFRAProductionSenior
3green Hans van KralingenNEDOpenSuperSenior3green Robin DiepeveenNEDProductionOverall
4green Peter DörgesGERClassicSenior4green Heike DannenbergGERStandardLady
5green Wolfgang KoblerGEROpenSuperSenior5green Jens DannenbergGERStandardSenior
6green Tim VeenmanNEDStandardOverall6green Markus HeineGERStandardSenior
7green Marc WoudstraNEDOpenOverall7green Sandra Mützenich-HeineGERStandardLady
      
Squad 19 Sunday 08:30hSlots: 7, free: 0Squad 20 Sunday 08:30hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Glenn KhoNEDClassicSenior1green Michael KaltGEROpenSenior
2green Oliver DammGERStandardOverall2green Mario Jorge Pereira M de MatosGERStandardOverall
3green Michael van Arend MichaelNEDOpenSenior3green Kerstin PeitzGERProduction OpticLady
4green Dirk MichelsNEDOpenSenior4green Michael LehrGERProduction OpticSenior
5green Andre WeissGEROpenOverall5red Ulf StiegenGERClassicOverall
6green Frank BrüggemannGEROpenSenior6red Svenja LehmannGERClassicLady
7green Jelmer De JongNEDStandardOverall7green Ronnie SchroerGERProductionOverall
      

Squad 21 Sunday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 22 Sunday 14:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Rainer HoppegartenGEROpenSuperSenior1green Frank WeusterGERProduction OpticSuperSenior
2green Roland Dr. PruchhorstGEROpenSenior2green Thorsten SchützGERProduction OpticSenior
3green Hans DickmannGEROpenSenior3green Massimo MarianiNEDProduction OpticSenior
4green Michael KuckGERProduction OpticOverall4green Nico KoekNEDStandardOverall
5green Nokolaj GorbowskiGERProductionOverall5green Peter De LeurNEDStandardOverall
6green Michael KampikGERProduction OpticSenior6green Udo MohrlüderGERStandardSenior
7green Daniel ArkeGERProductionOverall7green Dylan KeppelNEDOpenOverall
8green Jürgen LoerkeGERProduction OpticSuperSenior8green Cheyenne WaubenNEDProductionLady
      
Squad 23 Sunday 14:00hSlots: 7, free: 0Squad 24 Sunday 14:00hSlots: 7, free: 0
No.NameRegionDivisionCategoryNo.NameRegionDivisionCategory
1green Jörg FiedlerGERProduction OpticOverall1green Marciano TruidemanNEDProductionOverall
2green Lars RümplerGERProductionOverall2green Hubert Michels MichelsGERProductionOverall
3green Wolfgang OlbrückGEROpenSenior3green Sascha KrämerGERStandardOverall
4green Mike WidigerGERStandardSenior4green Denis SupicaGERProductionOverall
5green Jos KockNEDProduction OpticOverall5green Lukasz StyraGERStandardOverall
6green Sjoerd MinheereNEDProductionOverall6green Wolfgang RichterGERProductionSenior
7green Robert WalbröhlGERStandardOverall7green Volker DannapfelGEROpenSenior
8green Thijs van MullemNEDProduction OpticOverall8green Arno SmitsNEDOpenSenior
      
Squad 99waiting listSlots: 0, free: 10
No.NameRegionDivisionCategory
1red Knut MannelGEROpenOverall
2red Marijan LochGERProduction OpticOverall
3red Jonas KlinkhammerGEROpenOverall
4red Jérémie DuroBELProductionOverall
5red Yannick BerneFRAProduction OpticOverall
6red Isabelle BerneFRAOpenLady
7red Yüksel AlpGERStandardOverall
8red Ron van MaanenNEDClassicSuperSenior
9red Mischa Water van deNEDProduction OpticSenior
10red Kay HartkampNEDClassicOverall
11red Jürgen RanczkaGERProduction OpticSenior
12red Thomas KruseGERProduction OpticOverall
13red Selcuk KahramanDENProduction OpticOverall
14red Amjad AliDENProductionOverall
15red Ruud MolenaarNEDStandardSenior
   
red: new or unclear or not paid (20)
green: confirmed / paid (185)